„V úterý 7. listopadu pojedeme do Semil..“

„A co tam?“ ozvalo se znuděně ze třídy dříve, než zazněla celá informace.

„Navštívíme Burzu středních škol.“

„A próóč?“

„Abyste se seznámili s nabídkou středních škol a vybrali ty nejlepší pro vaše studium.“

Tak nějak proběhl dialog s deváťáky několik dní před plánovanou akcí, která se koná každoročně v Kulturním centru Golf v Semilech a zahrnuje prezentaci 40 středních škol širšího regionu, nejen pouze Libereckého kraje.

Po příjezdu se žáci podrobně seznámili podle zájmu s činností jednotlivých škol, náplní studia a uplatněním v praxi. Kromě panelů a tištěných materiálů, které si odnesli domů, viděli i praktické ukázky studentů, mohli si nechat upravit účes a vizáž, ochutnat pečené výrobky, pozorovat v provozu modely robotů.

Tato akce určitě pomohla upřesnit představu, na jaké školy podat přihlášky ke studiu, v tomto školním roce nově tři. Někteří žáci dokonce plánovali opakovanou návštěvu odpoledne s rodiči, protože kromě prezentace škol zde byla k dispozici aktuální nabídka volných pracovních míst, dokonce informace o pracovních příležitostech v zahraničí s poradcem EURES.

Miluše Kučerová