Jestliže vláda ČR potvrdí svůj záměr úplně uzavřít základní školy, bude taktéž distanční výuka v 1. až 3. ročníku od příštího týdne organizována v prostřední Google G Suite pro vzdělávání. Dětem jsme ve škole rozdali přihlašovací údaje do nových školních účtů (s doménou zsponikla.cz), jejichž prostřednictvím se budou pomocí služby Meet přihlašovat k online hodinám. Odkaz na online hodiny najdou v Google Učebně. Následně tam budou zveřejňovány úkoly na procvičování. Rozvrh online hodin zůstává stejný jako v podzimním období distanční výuky. Prostředí Učebny je velice přehledné a práce v ní je velmi intuitivní. Základní kroky, které budou děti potřebovat k ovládání této platformy, jsme si ukázali ve škole.

Rozvrh online hodin I. stupeň

Informace, jak postupovat a pohybovat se v tomto prostředí najdete ještě v těchto videích:

Google Classroom – pohled žáka

Ovládání google classroom z pohledu žáka