Byli jsme v divadle a také v Botanické zahradě, bylo to super!!

V zasněžené listopadové pondělí vyrazili žáci 2. stupně do Liberce. Dlouho se těšili na plánované muzikálové představení Divotvorný hrnec a návštěvu Botanické zahrady.

Divotvorný hrnec, (původní verze broadwayského muzikálu Finian’s Rainbow) zaujala českou dvojici Jiřího Voskovce a Jana Wericha natolik, že ji převedli na české jeviště s přenesením do českých reálií. Tento muzikál Voskovce a Wericha připomíná svou laskavostí a jemným humorem nejen odvěké přání po vítězství dobra nad zlem, ale především podtrhuje naléhavý pocit, že domov máme jen jeden. A jak může člověku být, když ho má až tam, „tam za tou duhou“. Pohádkový námět, líbivé melodie v provedení živého orchestru a v podání profesionálních zpěváků, nápadité kostýmy, bohaté dekorace, to vše zanechalo ve všech hluboký umělecký zážitek.

Bezprostředně po skončení muzikálu následoval přesun do Botanické zahrady, nejstarší v České republice. Skleníkový areál  ve tvaru rostlinných buněk se skládá z 10 různě velkých expozičních pavilonů, ve kterých je umístěno 14 rozličných botanických témat. Zde žáci individuálně pozorovali sukulenty, kaktusy, bonsaje, orchideje, masožravé rostliny, akvária s vodními živočichy a zjišťovali odpovědi na otázky pracovního listu.

Podle reakcí jednotlivých žáků lze zhodnotit tuto exkurzi za zdařilou a přínosnou pro mezipředmětové vztahy.

Miluše Kučerová