Jak se dá smysluplně trávit volný čas, viděli naši žáci v pondělí 6. února, když navštívili v Jilemnici ve Společenském domě Jilm taneční program Kaleidoskop, v provedení taneční skupiny Paul Dance. V této taneční show vystoupilo okolo 130 tanečníků různých věkových kategorií, od těch nejmenších až po dospělé. Podmanivá hudba, nápadité kostýmy, bohaté taneční kreace různých tanečních stylů, to vše zakomponované v jeden celek  zanechalo v divácích nepopsatelný zážitek.

Plni dojmů se poté žáci 2. stupně přemístili do budovy neorenesančního zámku, kde sídlí Krkonošské muzeum, aby zde zhlédli výstavu Ten umí to a ten zas tohle. Žáci se nejprve seznámili s významem slova cech, dozvěděli se, jak v Jilemnici v 17. a 18. století vznikala cechovní sdružení, prohlédli si dochované předměty jednotlivých cechů. Překvapením pro mnohé byl výklad, jak se z chlapce stal učedník, poté tovaryš a nakonec mistr. Zajímavé povídání průvodkyň bylo na závěr prověřeno zpracováním pracovních listů. Správné odpovědi byly dokladem získaných znalostí.

Pondělní dopoledne rychle uběhlo a obohatilo žáky o nové poznatky, které využijí v různých vzdělávacích předmětech.

Miluše Kučerová