Zelená barva bude vévodit ve čtvrtek 17. března nejen na naší škole, ale i ve světě. V projektovém dni si přiblížíme irský svátek Saint Patrick´s Day. Vydáme se na dobrodružnou cestu za pokladem skřítků Leprikónů. Tak neváhejte a začněte si chystat zelené oblečení, zelené kloboučky, čelenky, mašle nebo kostým skřítků. Kromě zábavných úkolů nás čeká slavnostní průvod v tělocvičně a samozřejmě společná fotka.

Výzva

Najděte doma nějaké drobné zelené předměty, třeba plyšáka, autíčko, knížku, míč, krabičku, hrníček, a přineste je do školy na výstavku. Nosit je můžete už od pondělí 14. března až do 17. 3. 2022.

Umíte upéct nebo uvařit něco zeleného? Třeba zdobené perníčky, zelené smoothie, pizzu atd. Co by ještě mohlo být zelené? Poproste maminku, babičku, tatínka, dědečka a další příbuzné, aby vám s tím pomohli. Přineste malý kousek na ukázku 16. a 17. března.

Rádi vyrábíte? Zkuste nakreslit obrázek nebo vyrobit nějakou dekoraci, která se pojí s tímto svátkem – trojlístek, čtyřlístek, podkovu, duhu, věneček, poklad, skřítka, nápis, vlajku Irska, svatou Trojici …

Vše rádi vystavíme, nejzajímavější odměníme.

Good luck!