Žáci 2. stupně měli možnost poznat další zemi, tentokrát Kambodžu, v cestopisném dokumentárním filmu, který se promítal v Jilemnici. Kambodžské království leží v jihovýchodní Asii a patří mezi nejchudší země ve svém regionu. Není divu, že se zde lidé živí pro nás neobvyklými potravinami. Na tržišti můžete ochutnat typicky páchnoucí ovoce durian, či různý hmyz. Smažené tarantule jsou místní pochoutkou. Mohli jsme obdivovat pole plná nádherných lotusových květů. Pocit smutku v nás zanechala informace o řádění Rudých Khmerů v letech 1975-1979, při kterém bylo vyvražděno 1 800 000 zdejších obyvatel. Co si naši žáci o Kambodže zapamatovali, jsme si ověřili v následném testíku. Z každé třídy jsme ocenili sladkou odměnou nejlepšího cestopisce, v 6. třídě Markétku Zelinkovou, v 7. třídě Elišku Kulhavou, v 8. třídě Stázku Brýdlovou a v 9. třídě Štěpána Vejnara. Blahopřejeme!