„Pojedeme na tábor“, oznámili jsme dětem. „Hurá!“ A začali jsme s přípravami, abychom pro naše žáky vytvořili zajímavý a pestrý program. Nastalo těšení a dohadování, kdo bude spát na pokojích a kdo stráví dobrodružnou noc ve starších chatičkách nebo stanech. Nakonec jsme všechny uspokojili podle jejich představ. Kemp Zlaté údolí v Drhlenách je umístěn uprostřed lesa v nádherné přírodě Českého ráje poblíž Mnichova Hradiště. Je obklopen rozsáhlým rybníkem, na kterém se děti tak rády projížděly na lodičkách, pozorovaly vodní ptactvo a poslouchaly skřehotání žab. Večerní žabí koncerty byly opravdu nezapomenutelné. Přírodní prostředí vybízelo k venkovním aktivitám a tajuplným výpravám.

Ceníme si kamarádského přístupu starších žáků k našim malým prvňáčkům. Vzali je mezi sebe, hráli s nimi fotbal, vozili je na lodičkách, opekli jim párky a celkově si společně pobyt užili. Prvňáčci byli stateční, veselí a s vervou se zapojovali do připravených úkolů. Na stesk po domově nebyl čas. Naše kuchařky se o nás vzorně staraly, nikdo snad hlady netrpěl. Čtyři dny utekly velmi rychle, ani se nám nechtělo domů. Tak zase někdy příště.