V rámci projektového vyučování se žáci 9. třídy zapojili do tvorby komiksů. Tento druh umění je v literatuře oblíbeným žánrem, v raném dětství se s ním setkávali v časopise Čtyřlístek, u některých jeho obliba trvá dodnes, dívky z této třídy s nadšením čtou japonské komiksy zvané manga.

Ale vytvořit komiks vlastní je poměrně náročné, protože vyžaduje vymyslet námět a zpracovat ho nejen graficky, ale doplnit i vhodným textem. Někteří žáci pracovali ve dvojicích, jiní samostatně, k výtvarné podobě využili znalosti z informatiky (kreslicí program Krita), jiní zapojili své výtvarné nadání a vytvořili uměleckou kresbu pomocí tužky a pastelek.

Žáci naší školy hlasovali a vybrali tři nejlepší komiksy. Na prvním místě se umístil komiks Adama Vrbaty a Bárta Brauna Šnečí pomsta, druhé místo uhájil komiks Jak vznikl basketball, autoři Tonda Hlaváč a Erik Hejral, na třetím místě bodovala Ema Hájková s komiksem Test z matiky.

Všem žákům 9. třídy děkujeme za snahu a doufáme, že se s komiksem budeme setkávat opětovně.

Miluše Kučerová