Jistě mi dáte za pravdu, že součástí výuky cizích jazyků je i poznávání tradic daných zemí. Jak jinak nejlépe dětem přiblížit Halloween? Vtáhnout je přímo do dění! Proto se naše škola proměnila ve strašidelný dům, ve kterém se to hemžilo čarodějnicemi, kostlivci, upíry a různou havětí. Všichni se pyšně promenádovali na přehlídce nápaditých kostýmů.

9. třída vytvořila pro své mladší kamarády strašidelnou stezku plnou úkolů a nástrah, nechyběla kouzelná škola s lekcí angličtiny a lekcí letu na koštěti. Kdo vše bez újmy na duši zvládl, mohl vstoupit do temné místnosti zdejšího kina a za doprovodu tajemných zvuků a pouhého svitu svíček najít zvláštní listinu, na kterou se musel podepsat. Odměnou budiž mu pavouk!

Žáci druhého stupně se v kině ještě jednou sešli na promítání několika kratších dokumentů v angličtině o vzniku a průběhu tohoto svátku. Tečkou za tímto dnem bylo halloweenské menu ve školní jídelně. Kdo by si nedal polévku z rozšlapané dýně, mravenčí kukly s rozemletou veverkou, tajemné byliny, a to vše zakryto pavoučí sítí? Jako dezert se podávala bílá myš, žízeň jste mohli uhasit odvarem z makovic nebo starým mlékem.

Halloween je původně keltský lidový svátek, který se slaví 31. října v anglicky mluvících zemích. Jeho název můžeme přeložit jako Předvečer Všech svatých. Děti se převlékají do kostýmů a chodí od domu k domu s pořekadlem Trick or treak ve významu Koledu, nebo ti něco provedu. Typické barvy pro Halloween jsou oranžová, která symbolizuje podzim, a černá představující temnotu a smrt. K Halloweenu neodmyslitelně patří vyřezané dýně Jack-o‘-lantern, které zdobily i naši školu.