Protože na I. stupni máme silnou skupinu sportu chtivých dětí, rozhodli jsme se letos opět přihlásit do fotbalového turnaje žáků a žákyň 1. stupně McDonald´s Cup.

Díky výborným výkonům v předchozí fázi turnaje (vítězství v okrskovém i okresním kole) se náš tým probojoval až do mezikrajského finále kategorie malotřídek Královéhradeckého a Libereckého kraje. Tento turnaj se konal 21. května na hřišti MFK Trutnov a zúčastnilo se ho celkem 8 družstev z obou krajů.

Náš tým se v základní skupině postupně utkal s týmy ze Sloupu v Čechách, Dolní Kalné a Chotyně. V prvním zápase zvítězil přesvědčivě 6:0 nad Sloupem, ve druhém zápase porazil Dolní Kalnou 2:1 a v dramatickém souboji s Chotyní podlehl 3:4.

Po základních skupinách se umístil na druhém místě ve své skupině a postoupil do semifinále, kde se utkal s vítězem druhé skupiny, Praskačkou. V tomto zápase bohužel nestačil na silného soupeře a prohrál 1:6.

V boji o bronzovou medaili jsme se opět utkali s Chotyní, s níž jsme už ve skupině prohráli. Tentokrát se nám ji podařilo porazit 2:1 a získat tak cennou bronzovou medaili!

O tento úspěch se zasloužili A. Kulhavá, L. Kučera, Š. Dobiáš, M. Harcuba, T. Šír, V. Hrbáček, J. Novák a A. Petruška. Všichni svými výkony prokázali výborné pohybové a fotbalové schopnosti. Ještě se někteří musí naučit lépe pracovat se svými emocemi (především v případě nepříznivého vývoje zápasu) a příští rok mohou být ještě lepší.

Chválíme a blahopřejeme!

KF McD KHK kat. M