Na úterý 29. září jsme pro žáky 5. – 9. třídy připravili školní exkurzi do Malé pevnosti Terezín spojenou s výstupem na horu Říp. Čeká je naučný program s průvodcem, který by jim měl s ohledem k jejich věku poodkrýt události spojené nejen se samotným koncentračním táborem Terezín, ale i s dalšími místy a lidmi, kteří na vlastní kůži poznali dopady 2. světové války.

Před návratem do Poniklé bychom využili blízkosti bájného Řípu a (pokud nám to počasí dovolí) vystoupali na jeho vrchol.

Je nutné počítat s tím, že většina programu v rámci exkurze probíhá venku, proto je třeba zvolit vhodné oblečení i obuv (pár kilometrů nachodíme). Vzhledem k proměnlivému podzimnímu počasí rozhodně doporučujeme i něco proti dešti (pláštěnku, nepromokavou bundu, deštník). Po celou dobu nám bude k dispozici vlastní autobus, v němž bude možné si případné nadbytečné oblečení ponechat a netahat se s ním během prohlídky.

V případě zvlášť nepříznivého počasí bychom výstup na Říp vynechali a zvážili alternativní program. Nabízí se např. návštěva hradu Houska spojená s prohlídkou vyřezávaného pekla.

Harmonogram:

7:30     Odjezd od školy objednaným autobusem (nástupní místa u školy a u pošty)

11:00 – 13:30  Prohlídka terezínské Malé pevnosti s průvodcem (cca 1,5 – 2 hodiny), dle času možnost prohlídky dalších zajímavých míst v Terezíně

14:00 – 15:30  Výstup na horu Říp, prohlídka okolí, návrat

15:30   Odjezd do Poniklé, předpokládaný návrat okolo 18:00

Prohlídka pevnosti je objednaná na přesný termín (nutno dodržet), odpolední časy jsou pouze orientační.

Co s sebou?
Jídlo a pití na celý den. Budeme se pohybovat v místech, kde nemusí být k dispozici žádné obchody. Těžké láhve je opět možné nechat v autobuse a do batůžku si vzít třeba jen nějakou půllitrovku.

Kartičku pojišťovny, roušku, vhodné oblečení a obuv.

Exkurze je z velké části spolufinancována ze školního projektu, žáci nemusí během výletu platit žádné vstupné, proto zvažte výši kapesného.