Ten dělá to a ten zas ono. Ale jakou školu vybrat, abych mohl/a vykonávat své vysněné povolání? Na tuto otázku se snažili odpovědět žáci 9. třídy, když v úterý 8. listopadu navštívili Burzu středních škol v Semilech. Zde v Kulturním centru Golf se prezentovaly střední školy nejen Libereckého kraje, ale i ze vzdálených míst celých Čech. Učitelé jednotlivých středních škol podávali ucelené informace o studiu, oborech, přijímacích zkouškách a uplatnění na trhu práce. Jejich studenti pak prováděli praktické ukázky ze svých oborů. Naši žáci tak získali cenné informace o zvažované střední škole, odnesli si propagační materiály s termíny dnů otevřených dveří, které s rodiči navštíví, a pomohou tak při výběru preferované střední školy.

Miluše Kučerová